Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

3 MAJA specjalne wydanie ,,DZIEŃ DOBRY TVN” z Gimnazjum im. Ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach.

 Gimnazjalna sala gimnastyczna na jeden dzień przeobraziła się w studio stacji TVN. W programie porannym „Dzień Dobry TVN” prowadzący: Dorota Wellman (Dawid Juszczyk) i Marcin Prokop (Dariusz Kurowski) w błyskotliwy sposób przypomnieli widzom (gimnazjalistom) o zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Sonda uliczna na temat tej ważnej daty stała się osią programu i dała początek ciekawym rozważaniom. Dwaj eksperci zaproszeni do studia (Szymon Gawlik i Maciej Lipka)przypomnieli zgromadzonym o aspekcie historycznym związanym z uchwaleniem drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Panowie przypomnieli również o konieczności umiłowania i pielęgnowania narodowej tradycji, kultury i języka. 

Na zakończenie programu wszyscy mogli posłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez gości specjalnych - zaprzyjaźnione koło muzyczne z Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach.