Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Międzygimnazjalny konkurs języka angielskiego

,,Granice naszego języka są granicami naszego świata”

Granice naszego języka są granicami naszego świata W  myśl tych słów uczniowie Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach zdecydowali się wziąć udział w międzygimnazjalnym konkursie języka angielskiego  – „A Visit to the USA”- organizowanym przez Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie. Tematyka konkursowa obejmowała zagadnienia związane z historią, kulturą i  geografią Stanów Zjednoczonych. Nasze gimnazjum reprezentowało czterech uczniów: Jan Forczek z klasy III oraz Daria Wawrzyniak, Tomasz Kot i Karol Kwieciński z klasy I. Młodzież przygotowywała się pod kierunkiem pani Agnieszki Góral, nauczycielki języka angielskiego.

14 marca uczniowie przystąpili do konkursu, który składał się z dwóch etapów: z części pisemnej i  ustnej. W pierwszej części uczestnicy mieli do rozwiązania test, natomiast w drugiej musieli odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie i rozpoznać obiekt na zdjęciu. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu, więc tym większa była nasza radość, kiedy usłyszeliśmy, że I i II miejsce przypadło uczniom naszej szkoły.  Zwycięzcą konkursu został Jan Forczek,  natomiast II miejsce zajął Tomasz Kot. Sukces jest tym większy, że Tomek jest dopiero uczniem klasy I. Pozostali konkursowicze tym razem nie znaleźli się na podium, ale już myślą o podjęciu rywalizacji w przyszłym roku. Uczniowie oprócz nagród otrzymali pamiątkowe dyplomy. Bardzo się cieszymy sukcesami naszych gimnazjalistów  i czekamy na kolejne.

 

Agnieszka Góral