Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Wielki sukces Piotra Gacka i Marcina Herschfelda

Wielki sukces Piotra Gacka i Marcina Herschfelda

w Małopolskim Konkursie Geograficznym

 

Dwóch uczniów z Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach reprezentowało szkołę w finale Małopolskiego Konkursu Geograficznego, który miał miejsce 10 marca 2017 r. w Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie.  Piotr Gacek z klasy III b został laureatem konkursu, Marcin Herschfeld – uczeń klasy III c wywalczył tytuł finalisty.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 kwietnia w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Gospodarzami uroczystości byli nauczyciele akademiccy: prof. Mariusz Szubert, prof. Józef Żychowski oraz p. wicekurator Halina Cimer i przewodnicząca Komisji Wojewódzkiej p. Małgorzata Wesołowska.

 

Niespodzianką uroczystości była podróż na Sri Lankę, w którą zabrała uczniów wraz z opiekunami dr Renata Rettinger  - nauczyciel akademicki UP. Było to dla tegorocznych laureatów konkursu zachętą do pogłębiania i rozwijania zainteresowań geograficznych również poprzez podróże.