Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Maj na sportowo!

Maj na sportowo

 

            Maj okazał się dla młodzieży z Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Sławkowicach  czasem wzmożonej aktywności sportowej. Wysiłek się opłacił, a młodzi sportowcy pokazali,

 że na podium czują się wyśmienicie!

            Zacznijmy jednak od początku, czyli od 11 maja . Tego dnia, w ramach Gimnazjady, 

na piaskowym boisku do siatkówki przy Gimnazjum w Woli Batorskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Obie nasze drużyny wywalczyły drugie miejsce. Skład drużyny dziewcząt:  Anna Olchawska, Patrycja Stryszowska,  Patrycja Szymska. Drużyna chłopców:  Michał Forczek, Łukasz Kulma, Adam Waśniowski.

            Kolejny dzień i kolejne wyzwanie. 12 maja  na boisku w Niegowici odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wielickiego piłki nożnej (również w ramach Gimnazjady). O pierwsze miejsce stanęło w szranki sześć drużyn. Zwyciężył zespół z Niepołomic, a ekipa ze Sławkowic ( Konrad Grabowski, Paweł Kasprzyk, Łukasz Kulma, Kacper Luncik, Jakub Stanak, Jakub Szafrański, Mateusz Szewczyk, Jakub Szymoniak,  Jakub Wicher) wywalczyła trzecie miejsce.

            Ostatnie zmagania sportowe odbyły się 24 maja na stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce. W Mistrzostwach Powiatu Wielickiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt

i chłopców (Gimnazjada) wystartowały drużyny z następujących miejscowości: Kłaj, Koźmice Wielkie, Niegowić, Podłęże, Sławkowice,  Węgrzce Wielkie, Wola Batorska.

            W ostatnich majowych zmaganiach sportowych dziewczęta zajęły trzecie miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na piątej pozycji.

            Nie lada gratką dla zebranych było spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą – Tomaszem Majewskim, jak również z prezesem PZLA – Henrykiem Olszewskim.

            Patrząc na wyniki naszych drużyn, śmiało można powiedzieć: SPORTOWCY GÓRĄ!