Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Horyzont cały czas się rozszerza, o ile tylko człowiek nie zamknie się w pudełku i nie przyjmie schematu, że tym, tym i jeszcze tamtym nie warto się interesować, bo nic z tego nie wynika. Oczywiście nie wszystkim warto się interesować, ale warto poznawać ten świat.

~Marek Kamiński

Kierunek: LATO 2017

 Podróżnicy: Grzegorz Kasprzyk (2D), Kamil Gawlik (1C), Paulina Kowal (2B), Michał Forczek (3B), Jakub Waśniowski (2D), Emilia Wołek (2D), Karol Kostecki (2B), Angelika Turek (3D), Przemek Kapera (2D), uczniowie klas trzecich (zajęcia artystyczne), Chór Szkolnego Koła „Caritas”.

 Przewodniczki: Jadwiga Cholewa, Marzena Godzik

Szlak: Polska, Hiszpania, Austria,  Niemcy, Francja, Grecja, Chiny, Czechy, Polska, Belgia.

Słowa polskiego polarnika i podróżnika zdają się idealnie pasować do myśli przewodniej występu artystycznego przygotowanego na zakończenie roku szkolnego. Naprawdę  warto podróżować i poznawać świat. Poznani ludzie, nowe miejsca i doświadczenia wzbogacają nas i pozwalają na poszerzanie swoich horyzontów. Niestety młodzi ludzie chętniej spędzają wolny czas w świecie wirtualnym niż realnym. Elektronika zawładnęła światem! A przecież to, co nas otacza, może dostarczyć tylu wrażeń, że starczy nam na bardzo długo. Jak fantastycznie można się bawić poza domem, bez komórki, tableta i tego typu bądź co bądź przydatnych rzeczy, pokazali uczniowie klasy 2B i 2D.

Występ artystyczny został poprzedzony częścią oficjalną, podczas której trzecioklasiści,  pod opieką pani Elżbiety Fraś,  przekazali sztandar szkoły młodszym rocznikom. Z kolei klasy drugie wręczyły opuszczającym gimnazjalne mury klasom trzecim drobne upominki. Był to również czas na powitanie przez pana dyrektora Dariusza Zawiślana zaproszonych gości:  kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – panią Agnieszkę Fliśnik, radnego i sołtysa Sławkowic – pana Adama Jamkę, rodziców, grono pedagogiczne, pracowników obsługi i administracji oraz wszystkich gimnazjalistów. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli  wyróżniające wyniki w nauce. Pan dyrektor podziękował także za kolejny rok dobrej współpracy i życzył wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji.