Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Wcieczka uczniów klas II gimnazjalnych

W dniu 31.10.2017 klasa 2a, 2b, 2c wybrały się na wycieczkę do dwóch krakowskich muzeów na ulicy Lipowej. W muzeum "Fabryka Emalia Oskara Schindlera" oglądali wystawę pt. "Kraków- czas okupacji 1939-1945". Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat. Następnie przeszli do Muzeum Sztuki Współczesnej "MOCAK", który obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, edukację oraz projekty badawcze i wydawnicze. Kiedy pierwsze muzeum zwiedzali w trzech grupach, to drugie mogli oglądać w dowolnych grupach. Później mieli czas wolny na rynku.