Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Kolędujmy wszyscy wraz!

Współpraca artystyczna Gimnazjum w Sławkowicach z Zespołem Placówek Oświatowych przy MCRD w Radziszowie

Licznie zgromadzeni uczestnicypołudniowej, niedzielnej mszy świętej 19 stycznia 2014 r. mogli wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu grupy dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych przy Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie i Gimnazjum w Sławkowicach. Po raz kolejny, dzięki życzliwości ks. proboszcza Stanisława Kamionki,  uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalno-muzyczne w kościele parafialnym w Radziszowie. Zespół wokalny pod kierunkiem pana Marka Śnieżka liczył 21 osób. Towarzyszył mu zespół instrumentalny z Gimnazjum w Sławkowicach w składzie: Kacper Sokół – perkusja, Dominik Cichy – trąbka, Andrzej Pajdak – trąbka, Daria Kasprzyk – klarnet, Marek Śnieżek – instrumenty klawiszowe.

Dla dzieci było to ogromne przeżycie. Starały się jak najlepiej przygotować do występu. Zgromadzeni w kościele nagrodzili ich wysiłki gromkimi brawami, a ksiądz proboszcz  słodkimi upominkami. Jeszcze po zakończeniu mszy świętej, w nieformalnych rozmowach wiernych, słychać było słowa podziwu i uznania dla talentów dzieci. I pytania, w jaki sposób nauczycielom udaje się, bo przecież dzieci przebywają w szpitalu i uczą się w tamtejszej szkole  tylko 3-4 tygodnie, mieć tak wspaniałe wyniki w pracy z nimi?

                                                                                                          Maria Żurek (nauczycielka ZPO w Radziszowie)


Po zdjęcia zapraszamy do Galerii: klik!