Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

V Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

24 października 2015 roku w nowo otwartej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łazanach odbył się „V Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt”, zorganizowany przez UKS Sławkowice oraz Szkołę Podstawową w Łazanach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 drużyn  ze szkół podstawowych i  5 drużyn z gimnazjum, łącznie 68 uczestniczek.

Zwycięzcą  w kategorii” szkoły podstawowe” została  drużyna  SP Bodzanów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: SP Trąbki , SP Łazany, SP Biskupice,  SP Przebieczany.

W kategorii „gimnazjum” I miejsce zajęły dziewczynki z Gimnazjum w Kożmicach Wielkich. Kolejne miejsca: Orange Team Niegowić, Sławkowice II, Węgrzce Wielkie i Sławkowice I.

UKS organizował tego typu zawody po raz piąty. Forma tych zawodów ukazała sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego uczniom szkół podstawowych i gimnazjum oraz dała dziewczynkom możliwość rywalizacji sportowej w dyscyplinie, która w wielu środowiskach uważana jest jako sport tylko dla chłopców. Zawody te spotkały się ponownie z bardzo pozytywnym odzewem. Cieszy fakt, że w każdej kolejnej edycji rośnie zainteresowanie  tego typu zawodami.  Zawodniczki „ I, II i III miejsc” otrzymały medale  a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami i upominkami dofinansowanymi przez Powiat Wielicki oraz Gminę Biskupice. Wyróżniono dodatkowymi nagrodami: najlepszego bramkarza oraz najskuteczniejszego strzelca. W kategorii szkoły podstawowe najwięcej goli strzeliła Zuzanna Kucharczyk z SP Trąbki (7), a najlepszym bramkarzem została Emilia Piszczek z SP Bodzanów.

Najlepszym bramkarzem w kategorii Gimnazjum została wybrana jednogłośnie Aleksandra Kowalik  z Gimnazjum w Kożmicach Wielkich, a jej koleżanka z drużyny Natalia Sikora została  najlepszym strzelcem –zdobyła w całym turnieju 13 bramek.