Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Aktywność fizyczna kluczem do szczęścia!

W listopadzie nadszedł czas na zrealizowanie projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” przez klasę 3 C. Temat wydawał się prosty, ale problem w tym jak pokazać jego ogromne znaczenie w naszym życiu. Zasiedliśmy do wspólnych obrad nad tym, czego byśmy chcieli, aby nauczyli się nasi koledzy. Podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy i pod okiem pani Mazurek rozpoczęliśmy pracę.

Był to czas wytężonego myślenia i poświęcenia wielu wolnych chwil. Żadna z nich nie została zmarnowana i przyniosła wielki postęp w naszych pomysłach! W końcu mogliśmy pokazać to, nad czym pracowaliśmy, naszym szkolnym kolegom i ich wychowawcom.

Krótki skecz przedstawiał, jak dzięki ćwiczeniom zmieniło się życie osoby otyłej i źle odżywiającej się. Prezentacja pokazała, jak ważne jest to, aby dbać o sprawność fizyczną, ale także jak wielkie znaczenie ma wsparcie w ewentualnej walce ze zbędnymi kilogramami.

Miło było patrzeć na to, w jakim wielkim skupieniu widzowie śledzili to, co robili nasi aktorzy. Na twarzach większości z nich pojawiły się uśmiechy, które były dla nas najlepszą nagrodą!

Koleżanki i koledzy, pamiętajcie, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”! Niech te słowa motywują nas do codziennej pracy nad sobą, bo przynosi ona korzyści nie tylko zewnętrzne, ale daje także poczucie spełnienia i podnosi naszą samoocenę!

Klasa 3 C

Oto zdjęcia z projektu.