Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

Woda źródłem życia - promocja zdrowia kl.2b

W lutym klasa IIB wraz z wychowawcą zrealizowała w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” temat: Woda źródłem życia. Drugoklasiści chcieli uświadomić koleżankom i kolegom, że woda jest największym skarbem na naszej planecie.
Uczniowie, wykorzystując umiejętności aktorskie, opowiedzieli historię dotyczącą pani prezes wpływowej firmy, która w okresie wakacyjnym udała się na pustynię Saharę i przeżyła tam niezwykłą przygodę, dzięki której doceniła wartość wody. Po powrocie do pracy, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, obiecała wspierać kampanię, której celem byłoby zapewnienie jak największej liczbie osób na całym świecie dostępu do wody pitnej.
Pozostaje mieć nadzieję, że oglądający przedstawienie gimnazjaliści doszli do wniosku, że woda to źródło życia i będą w codziennym życiu dbać o jej zasoby.

Zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.