Przypominamy, że dziennik elektroniczny szkoły znajduje się tutaj!

 

"Archipelag Skarbów"

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Maciej Trafny z Pracowni Profilaktyki Zintegrowanej we współpracy z Dyrekcją szkoły i władzami Gminy Biskupice będzie realizować w bieżącym roku szkolnym program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” opracowany przez dr. psychologii Szymona Grzelaka. Dzięki temu Państwa dziecko będzie miało możliwość uczestnictwa w nowoczesnym i atrakcyjnym programie profilaktycznym, którego celem jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym i problemowym młodzieży, takim jak przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z alkoholu i narkotyków. Ważnym celem programu jest również zachęcanie młodzieży do wstrzemięźliwości seksualnej. Zadaniem realizatorów programu jest motywowanie młodzieży do zdrowego stylu życia oraz umocnienie autorytetu rodziców i wychowawców. Jednym z elementów programu było spotkanie dla rodziców, które miało miejsce podczas styczniowych zebrań dla rodziców. Program „Archipelag Skarbów” od kilku lat znajduje się w banku programów rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (podległy pod MEN), a wyniki badań naukowych potwierdzają jego skuteczność. Program cieszy się powszechnie dobrą opinią wśród rodziców młodzieży, która w nim uczestniczyła. Jesteśmy przekonani, że także dla Państwa będzie on wsparciem we wskazywaniu dobrej drogi życia Waszemu dziecku. W razie pytań lub wątpliwości podajemy Państwu kontakt do przedstawiciela ekipy, która będzie realizować program w szkole Państwa dziecka (Maciej Trafny, tel. 508 256 824) oraz Ogólnopolskiego Centrum Programu Archipelag Skarbów (Agata Balcerzak, tel. 512 906 150). Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej: www.archipelagskarbow.eu . Z wyrazami szacunku 

W imieniu Dyrekcji Szkoły

Trener programu Archipelag Skarbów 

Maciej Trafny